Pokojowe drzwi

Drzwi w pokojach powinny w doskonały sposób harmonizować się z ogólnym wystrojem mieszkania. Ich odpowiedni dobór jest kluczową kwestią aranżacji wnętrza. Muszą być one właściwie rozplanowane, a ich zamykanie i otwieranie nie powinno sprawiać żadnego problemu. Przede wszystkim mają za zadanie odcinać poszczególne pomieszczenia. Należy pamiętać o prawidłowym montażu oraz oraz maksymalnym wykorzystaniu wolnej powierzchni.

Przy większym metrażu stosuje się drzwi pokojowe przeszklone lub rozsuwane. Mogą to być także drzwi z drewna lub z PCV. Drzwi przeszklone dodadzą wnętrzu estetyki oraz nietuzinkowego wyglądu. Zastosowanie przeszkleń przy użyciu odpowiedniego rodzaju szkła w żaden sposób nie koliduje z poczuciem intymności. Nieprzezroczyste, mleczne lub ornamentowe gatunki szkła hartowanego stosowane są w nowoczesnych drzwiach z dużymi taflami szklanymi w drewnianej albo metalowej ramie. Przy zastosowaniu przeszklenia mrożonego lub piaskowego powinien być widoczny zarys postaci i przedmiotów. Te gatunki przepuszczają bowiem światło, jednocześnie doświetlając wnętrze mieszkania. Tworzą również efekt gry świateł i wrażenie głębi. W przypadku mniejszych pomieszczeń doskonale sprawdzają się wewnętrzne drzwi łamane, które mogą być zastosowane we wnękach. Daje to możliwość przesuwania drzwi w określonym kierunku. Mieszkanie zyskuje na tym przede wszystkim większą przestrzeń, która możemy w dowolny sposób zagospodarować.

Do sypialni najlepiej sprawdzają się drzwi wewnętrzne pełne. Są one stosowane tam, gdzie przynajmniej jedno z pomieszczeń, które oddzielają, wymaga zasłonięcia lub izolacji dźwiękowej. Odpowiednio dobrane drzwi wewnętrzne do sypialni pozwalają na poczucie komfortu i prywatności.

Drzwi do pokoju dziecka muszą być przede wszystkim bezpieczne. Doskonałą propozycja są tutaj drzwi przeszklone. Rodzice mają w ten sposób lepszą kontrolę nad swoja pociechą. W przypadku starszych dzieci warto zastanowić się nad pełnymi drzwiami wewnętrznymi, które zapewnia mu prywatność i izolacje akustyczną. Istotna rolę odgrywa także kolorystyka takich drzwi. Można pomalować je na dowolnie wybrany kolor tak, aby pasował do wnętrza mieszkania.